Hero image
Tournament

Teams

G15


  • 1. KSG Bieber I (DE)
  • 2. KSG Bieber II  (DE)
  • 3. Spvgg Mössingen (DE)
  • 4. TV Brenz (DE)
  • 5. DSS (NL)
  • 6. District RemsStuttgart  (DE)
  • 7. H43 Lund HF  (SE)
  • 8. TSV Neckartenzlingen I (DE)
  • 9. TSV Neckartenzlingen II (DE)
  • 10. HSG Leimental (CH)
  • 11. Berliner TSC (DE)
  • 12. Berliner TSC II (DE)

G17


  • 1. HSG Leimental  (CH)
  • 2. Berliner TSC (DE)
  • 3. Marks HK (SE)
  • 4. TSV Neckartenzlingen (DE)
  • 5. Team Arrese  (DK)
  • 6. DSS  (NL)
  • 7. TV Stetten (DE)
  • 8. SV Teutonia Riemke (DE)
  • 9. Grankulla IFK  (FI)
  • 10. KSG Bieber (DE)
  • 11. H.V, Westlandia (NL)
  • 12. HK Malmö I (SE)
  • 13. HK Malmö II (SE)
  • 14. HSV Minden-Nord (DE)
  • 15. TV Brenz (DE)
  • 16. HV Ventura (NL)
  • 17. HSG Böblingen-Sindelfingen  (DE)
  • 18. ZV Zeeburg (NL)

G19


  • 1. HC Glauchau / Meerane e.V. (DE)
  • 2. KSG Bieber (DE)
  • 3. Høj Håndbold (DK)
  • 4. Bramdrupdam Håndbold (DK)
  • 5. Dronninglund IF (DK)
  • 6. SV Zeeburg (NL)
  • 7. HV DIOS (NL)

U15


  • 1. KSG Bieber (DE)
  • 2. HSG Mannheim (DE)
  • 3. TV Brenz (DE)
  • 4. Hochfelden Dettwiller Handball (FR)
  • 5. H.V. Ventura (NL)
  • 6. Katrineholm (SE)
  • 7. Lausitz Sports school Cottbus (DE)
  • 8. ATSV Stockelsdorf (DE)
  • 9. ASA Tel Aviv (IL)
  • 10. TSV Neckartenzlingen (DE)
  • 11. District RemsStuttgart (DE)
  • 12. LUGI HF I  (SE)
  • 13. LUGI HF II (SE)
  • 14. TV Gelnhausen (DE)

U17


  • 1. Albis Foxes Handball (CH)
  • 2. KSG Bieber (DE)
  • 3. TV Brenz (DE)
  • 4. Høj Håndbold_1 (DK)
  • 5. Høj Håndbold_2 (DK)
  • 6. Hochfelden Dettwiller Handball_1 (FR)
  • 7. Hochfelden Dettwiller Handball_2 (FR)
  • 8. LUGI HF I (SE)
  • 9. LUGI HF II (SE)
  • 10. LUGI HF III (SE)
  • 11. LUGI HF IV (SE)
  • 12. ASA Tel Aviv (IL)
  • 13. Marks HK (SE)
  • 14. ATSV Stockelsdorf (DE)
  • 15. TSV Neckartenzlingen I (DE)
  • 16. TSV Neckartenzlingen II  (DE)

U19


  • 1. KSG Bieber (DE)
  • 2. HSG Böblingen-Sindelfingen (DE)
  • 3. Team Arresø (DK)
  • 4. Høj Håndbold (DK)
  • 5. Nibe HK (DK)
  • 6. Dronninglund IF (DK)
  • 7. ESSAHB (FR)
  • 8. Hochfelden Dettwiller Handball (FR)
  • 9. HaRo (NL)
  • 10. SG OSF (DE)
  • 11. TV Appenzell (CH)

W-O


  • 1. TV Witikon (CH)
  • 2. HC Bruggen (CH)
  • 3. Bramdrupdam Håndbold (DK)
  • 4. SV BVB 49 (DE)
  • 5. Wolgaster HV 2000 (DE)
  • 6. Fortuna Düsseldorf (DE)
  • 7. Sportfreunde Schwaikheim (DE)
  • 8. TV Stetten (DE)

Tournament sponsored by